TELINEVOIMISTELU
Telinevoimistelun tavoitteellisesti harjoittelevat kilparyhmät.

MANTELIT

Ryhmässä harjoittelee 2002-2005 syntyneitä voimistelijoita jotka kilpailevat E-, F-luokassa tai Maajoukkuelinjalla luokissa 2-5.

Harjoitusajat, Syksy 2019 (12.8 alkaen)

  • Ma klo 17-20
  • Ti klo 17-20
  • Ke klo 17-20
  • Pe klo 15-18
  • La klo 12-15.30

Valmentajat: 

Laura Kaipanen



    MINTUT

    Ryhmässä harjoittelee 2006-2010 syntyneitä voimistelijoita, jotka kilpailevat Kilpalinjan D/E- luokissa tai Maajoukkuelinjalla.

    Harjoitusajat, Syksy 2019 (12.8 alkaen)

    • Ma 15-18
    • TI 15-18
    • Ke 15-18
    • Pe 15-18
    • La 15.00-18.00

    Valmentajat:

    Mine Sofuoglu, Sini Mantila

    MANGOT

    Ryhmässä harjoittelee 2006-2011 syntyneitä voimistelijoita jotka kilpailevat kilpalinjan C-E-luokassa.

    Harjoitusajat, Syksy 2019 (12.8 alkaen)

    • Ma, Ti, Ke klo 17.00-20.00
    • Pe klo 15.00-18.00
    • Su klo 11.30-14.30

    Valmentajat: 

    Mine Sofuoglu, Sini Mantila, Jasmin Mantila


    MINIT (K5)

    Mineissä harjoittelee v.2010-2012 syntyneitä voimistelijoita jotka tähtäävät kilpailemaan kilpalinjan B.luokkaan v.2019.

    Harjoitusajat, Syksy 2019 (12.8 alkaen)

    • Ma,Ti,Ke klo 15.00-17.30 / Mylly
    • Pe klo 17.30-20.00 / Mylly

    Valmentajat:

    Laura Kaipanen, Erika Nykänen

    MINIMUFFINIT (K6)

    Muffinit ovat seuran uusi kilpatoimintaan tähtäävä ryhmä, jossa harjoittelee v. 2013 syntyneitä ja erittäin reippaita pieniä voimistelijoita! Muffinit aloittavat kilpailemisen B.luokassa syksyllä 2020.

    Harjoitusajat, Syksy 2019 (12.8 alkaen):

    Ma klo 17-18.30 Liikuntamylly

    To klo 18-18.50 Vuosaari

    La klo 13.30-15 Liikuntamylly

    Valmentajat:

    Mine Sofuoglu, Jasmin Mantila

    MINIDONITSIT (K7)

    Donitsit ovat seuran toinen uusi kilpatoimintaan tähtäävä ryhmä, jossa harjoittelee v. 2014-2015 syntyneitä pieniä ahkeria voimistelijoita! Donitsit aloittavat kilpailemisen aikaisintaan syksyllä 2021. 

    Harjoitusajat, Syksy 2019 (12.8 alkaen):

    To klo 18-18.50 Vuosaari

    La klo 11-12 Liikuntamylly

    Valmentajat:

    Mine Sofuoglu, Jasmin Mantila, Laura Kaipanen

    VALMENTAJAT

    Mine Sofuoglu

    toimisto@fliku.fi

    Laura Kaipanen

    laura.kaipanen@fliku.fi

    Sini Mantila

    toiminnanjohtaja@fliku.fi

    Erika Nykänen

    Minit

    Jasmin Mantila

    jasmin.mantila@fliku.fi

    Iia Kumpuoja

    Apuvalmentaja

    Lotta Nykänen

    Kiertävä valmentaja

    Kaisa Seppänen

    Kiertävä valmentaja