TEAMGYM
Fliku, junioreiden Suomen Mestari v.2018!

Celeda

Celeda on seuran edustusjoukkue, josta moni voimistelija kuuluu voimisteluliiton Maajoukkuerinkiin.

Celeda on vuoden 2018 junioireiden Suomen Mestari, v. 2017 joukkue saavutti jSM-pronssia.

Valmennustiimi: 

Eveliina Tammisto, Kaisa Risu, Minna Rantalankila, Tiina Pihkanen

Harjoitusajat:

  • Maanantai klo 18.00-21.00, Mylly
  • Tiistai klo 18.00-21.00, Mylly
  • Keskiviikko 1,5h oheinen, paikka varmistumatta
  • Perjantai klo 17.00-19.00, Vuosaari
  • Lauantai klo 16.00-19.00, Mylly

Seuraa joukkuetta Instagramissa @tgceleda!

Firelle

Firelle on seuran 4.luokan joukkue.

Valmennustiimi: 

Sara Verho

Harjoitusajat:

  • Maanantai klo 19.00-21.00, Mylly peilisali
  • Keskiviikko klo 18.00-21.00, Mylly
  • Perjantai klo 18.00-21.00, Mylly
  • Lauantai klo 16.00-19.00, Mylly

Felicia

Felicia on seuran 3.luokan joukkue.

Valmennustiimi: Tiina Pihkanen

Harjoitusajat:

  • Tiistai klo 16.00-19.00, Mylly
  • Perjantai klo 17.00-19.00, Vuosaari
  • Lauantai klo 13.00-16.00, Mylly
  • Sunnuntai klo 12.00-14.30, Mylly

Freesia & Fiona

Freesiassa ja Fionassa voimistelee seuran nuorimmat TeamGymin kilpavoimistelijat. Joukkueissa voimistelee tällä hetkellä 2008- 2011 syntyneitä tyttöjä.

Molemmat joukkueet harjoittelevat 3 kertaa viikossa ja tähtäävät kilpailemaan joko STARA- kilpailuihin tai TeamGymin 1.luokkaan.

Valmennustiimi:

Tanja Vatka, Mariia Karvinen, Saara Halme, Mine Sofuoglu, Laura Kaipanen

Harjoitusajat FIONA:

  • Torstai klo 17.00-18.30, Vuosaari
  • Perjantai klo 17.00-19.00, Vuosaari
  • Lauantai klo 15.00-17.00, Liikuntamylly

Harjoitusajat FREESIA:

  • Maanantai klo 18.00-20.00 Liikuntamylly
  • Perjantai klo 17.00-19.00, Vuosaari
  • Lauantai klo 15.00-17.00, Mylly 

VALMENTAJAT

Eveliina Tammisto

Celeda

Tiina Pihkanen

Felicia

Sara Verho

Firelle

Kaisa Risu

Celeda

Tanja Vatka

Fiona/Freesia

Mariia Karvinen

Fiona/Freesia

Minna Rantalankina

-

Saara Halme

Apuvalmentaja.

Kira Kaasinen

Apuvalmentaja.